2014թ. առաջին եռամսյակի ընթացքում «Արմենալի» ֆոլգայի արտահանման ծավալներն աճել են 4,6 տոկոսով
2014թ. առաջին եռամսյակի ընթացքում «Արմենալ» փայլաթիթեղագլանման գործարանը 7175 տոննա արտադրանք է թողարկել’ 4,6 տոկոսով գերազանցելով 2013թ.-ի ցուցանիշը: Այս մասին ընկերության մամուլի ծառայությունից են հայտնել:
«Արմենալը» շարունակում է Հայաստանից Միացյալ Նահանգներ հիմնական արտահանողը մնալ (90 տոկոս): Պետեկամուտների կոմիտեի մաքսային ծառայության տվյալներով, հունվար-մարտ ամիսներին երկրից 8177 տոննա ալյումինային ֆոլգա է արտահանվել, ինչը 2013թ. նույն ժամանակահատվածում գրանցված ցուցանիշից 17,1 տոկոսով բարձր է: Դրամական արտահայտությամբ ֆոլգայի արտահանումը 6,2 տոկոսով է աճել’ 23,3 մլն ԱՄՆ դոլարի հասնելով: Երկրից արտահանման ողջ ծավալում «Արմենալի» բաժինը 2014թ. առաջին եռամսյակի ընթացքում 6,7 տոկոս է կազմել:
Տեխնոլոգիաների թարմացման եւ արտադրության արհեստավարժ կազմակերպման շնորհիվ հաշվետու ժամանակահատվածում նախորդ տարվա համեմատ 8,8 տոկոսի չափով աճ է գրանցվել նաեւ հումքի եւ թողարկված անթերի արտադրանքի հարաբերակցությունում: Բացի այդ, 5 տոկոսով աճել է մեկ աշխատակցի թողարկած արտադրանքի ծավալը:
2014թ. հունվար-մարտ ամիսներին «Արմենալում» միջին ամսական աշխատավարձը գրեթե 344 հազար դրամի է հասել, ինչը 11,7 տոկոսով բարձր է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում գրանցված տվյալից եւ 2,2 անգամ գերազանցում է Հայաստանում վճարվող միջին աշխատավարձի մակարդակը:

В I квартале 2014 г. «Арменал» увеличил экспорт фольги из Армении на 4,6%
В I квартале 2014 г. ереванский фольгопрокатный завод «Арменал» произвел 7175 т продукции, на 4,6% превысив показатель 2013 года. Об этом сообщили в пресс-службе компании.
«Арменал» остается основным экспортером из Армении в США (90% всего экспорта). Всего, по данным Таможенной службы Комитета госдоходов Армении, в январе-марте из страны было экспортировано 8177 тонн алюминиевой фольги, что на 17,1% больше, чем за I квартал 2013 года. В денежном выражении экспорт фольги вырос на 6,2% — до $23,3 млн. В общем экспорте из Армении за I квартал 2014 г доля «Арменала» составила 6,7%, а в экспорте в США – более 90%.
Благодаря усовершенствованию технологии и организации производства, за отчетный квартал в сравнении с прошлогодним на 8,8% вырос выход годного (выход годной продукции из заготовок) и более чем на 5% — выработка на 1 сотрудника.
В январе-марте 2014 г среднемесячная заработная плата на «Арменале» достигла почти 344 тыс. драмов, что на 11,7% выше показателя I квартала 2013 г и в 2,2 раза больше средней зарплаты по Армении.