Սկսնակ գործարարներին կտրվեն արտոնյալ վարկեր
2013 թ. ընթացքում սկսնակ գործարարներին տրամադրվող ֆինանսական աջակցության (վարկավորման) առավելագույն գումարը կկազմի 3 մլն դրամ, տարեկան 10-12 տոկոս տոկոսադրույքով, մինչեւ 3 տարի մարման ժամկետով: Այդ մասին նշված է «Աջակցություն փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրական սուբյեկտներին» 2013 թ. ծրագրում, որը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից ներկայացվել է ՀՀ կառավարության հունվարի 24-ի նիստի հաստատմանը:
Ֆինանսական աջակցությունը (վարկավորումը) կիրականացվի Հայաստանի ՓՄՁ Զարգացման ազգային կենտրոնի գործընկեր առեւտրային բանկերի միջոցով, ընդ որում, վարկային պարտավորությունը 100 տոկոսով կերաշխավորվի Հայաստանի ՓՄՁ ԶԱԿ-ի կողմից: Նշենք, որ ըստ ՓՄՁ ԶԱԿ-ի պաշտոնական կայքէջի՝ գործընկեր մեկ առեւտրային բանկ կա՝ «Ագբա-Կրեդիտ-Ագրիկոլ Բանկ»:

Начинающим бизнесменам Армении будут предоставляться льготные кредиты
В течение 2013 г. максимальная сумма финансового содействия (кредитования) начинающим бизнесменам в Армении составит 3 млн. драмов с процентной ставкой 10-12% годовых и сроком погашения до 3 лет. Об этом отмечается в программе «Содействие субъектам малого и среднего предпринимательства» на 2013 г., которая представлена Министерством экономики Армении на утверждение в ходе заседания правительства 24 января.
Финансовое содействие (кредитование) будет осуществляться с помощью коммерческих банков – партнеров Национального центра развития малого и среднего предпринимательства Армении, причем кредитное обязательство на 100% будет обеспечено этим центром. Отметим, что, согласно официальному сайту Национального центра развития малого и среднего предпринимательства, есть только один коммерческий банк-партнер – «Акба-Кредит Агриколь Банк».