Հայաստանի կոշիկ արտադրողների միության նախագահ. Մեր կոշկագործների աշխատանքները Ֆրանսիա են արտահանվում
Հայկական կոշկագործական ընկերություններն իրենց արտադրանքը Ֆրանսիա են արտահանում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի կոշիկ արտադրողների միության նախագահ Կարապետ Մովսիսյանը:
Նրա խոսքով, մի շարք ընկերություններ մշտապես են արտահանում, մյուսներն’ ըստ պատվերի: «Գնորդները տարբեր են, միայն ֆրանսահայերով չեն սահմանափակվում», — հավելել է Մովսիսյանը:
Նշենք, որ Հայաստանի Պետեկամուտների կոմիտեի տվյալներով, 2013թ. ընդամենը մի քանի հազար զույգ, համեմատաբար թանկ (200 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ) կոշիկ է արտահանվել Ֆրանսիա:

Председатель Союза производителей обуви Армении: Наши обувщики экспортируют во Францию
Армянские компании экспортируют обувь во Францию. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am председатель Союза производителей обуви Армении Карапет Мовсисян.
По его словам, ряд фирм работает на французский рынок постоянно, другие – по заказам. Некоторые работают и на давальческом сырье. «Покупают обувь все, не только французские армяне», — добавил Мовсисян.
Отметим, по данным Комитета по госдоходам Армении, во Францию в 2013 г было экспортировано лишь несколько десятков пар, но сравнительно дорогой обуви (по $200 за пару).