Համագործակցության նոր հուշագիր
Հոկտեմբերի 30–ին Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության և Ռուսաստանի Դաշնությունում գործող «ԿԻԼԻԿԻԱ» գործարար ակումբի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր։ Պայմանավորվածության համաձայն՝ սեփական անդամների գործարար ծրագրերի իրականացման համար ՀԱԳՄ–ն կարող է օգտվել Հայկական «ԿԻԼԻԿԻԱ» բիզնես ակումբի հնարավորություններից։
Համապատասխանաբար ակումբի անդամներն ու գործընկերները, Հայաստանում բիզնես կազմակերպելու դեպքում, կարող են օգտվել Միության ինֆորմացիոն–իրավական, վերլուծական և այլ ռեսուրսներից։ ՀԱԳՄ գործադիր տնօրեն Էդուարդ Կիրակոսյանը նշել է, որ Միությունը պատրաստակամ է ցանկացած նոր գործակցության։ Իր հերթին հայկական «ԿԻԼԻԿԻԱ» ակումբի ղեկավար Նվեր Սարգսյանը, շնորհավորելով նոր համագործակցության առիթով, համոզմունք է հայտնել, որ մոտ ապագայում դրա արդյունքը տեսանելի կլինի։ Կողմերը քննարկել են նաև համատեղ միջոցառումների կազմակերպման և երկու կազմակերպությունների անդամների գործարար կոմպլեքս որոշումների հնարավորությունները։
––––––––––––––––––––––––––––––––––––
«ԿԻԼԻԿԻԱ» հայկական գործարար ակումբը ստեղծվել է Մոսկվայում 2014թ. նոյեմբերին և համարվում է հիմնադիրների և միջազգային փոքր ու միջին բիզնեսի համար փոխգործակցության ունիվերսալ հարթակ։ Ակումբի առաքելությունը մասնակիցների և գործընկերների բիզնեսի զարգացումն է։ Նպատակը գործընկերների, հաճախորդների և աշխատակիցների բազմակողմանի համագործակցությունն է և բիզնես ծրագրերի իրականացումը։

30 октября текущего года подписано Соглашение о сотрудничестве между Армянским бизнес клубом «КИЛИКИЯ» и Союзом Промышленников и Предпринимателей Республики Армения (СППА). Согласно договоренности, для реализации бизнес проектов своих участников, СППА воспользуется также возможностями Армянского бизнес клуба «КИЛИКИЯ». Соответственно, участники и партнеры Клуба, при желании организовать бизнес в Армении, также воспользуются информационно-правовой, аналитическими и другими ресурсами Союза. Как отметил исполнительный директор СППА Эдуард Киракосян, они открыты и рады новому сотрудничеству. В свою очередь, модератор армянского бизнес клуба «КИЛИКИЯ» Нвер Саркисян поздравил партнеров с началом нового сотрудничества и выразил уверенность в том, что оно принесет свои плоды уже в ближайшем будущем. Стороны также обсудили возможность организации совместных мероприятий и создание комплексных бизнес решений для участников двух организаций.
Армянский бизнес клуб «КИЛИКИЯ» был создан в Москве, в ноябре 2014 года и является универсальной платформой взаимодействия владельцев и менеджеров компаний среднего и малого бизнеса. Миссия клуба — развитие бизнеса участников и партнеров клуба. Цели — нахождение деловых партнёров, клиентов и сотрудников, всестороннее содействие в реализации бизнес проектов участникам клуба.