Գործարարի օրվա կապակցությամբ հարգանանքի տուրք մատուցվեց մեծանուն հայորդուն
Գործարարի օրվա՝ մարտի 3-ի առթիվ Հայաստանի արդյունաբերողների և գոծարարների միության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ խոնարհեցին հայ մեծանուն բարերար Ալեքսանդր Մանթաշյանցի՝ Երևանի կենտրոնում կանգնեցված արձանին։ Մարտի 3-ը նաև ազգանվեր հայորդու ծննդյան օրն է, և նրա մերօրյա գործընկերների նախաձեռնությամբ, ի հիշատակ գործարարի, հոգեհանգստյան կարգ կատարվեց մայրաքաղաքի Ս. Աննա եկեղեցում:
Գործարարի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի արդյունաբերողների և գոծարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը։ «Հարափոփոխ տեխնոլոգիական դարաշրջանում, աշխարհաքաղաքական արագընթաց զարգացումների, շուկաների գլոբալացման պայմաններում գործարարներից մեծ ջանքեր, ճկունություն, նորարարական մոտեցումներ, անկոտրում կամք և պրպտուն աշխատանք է պահանջվում՝ մարտահրավերներին համարժեք դիմակայելու, մրցակցային որակներ ապահովելու, նոր շուկաներում ամրապնդվելու, ներքին ու արտաքին պահանջմունքների բավարարման համար։
Գործարարության ջանադիր գործունեությունից է կախված երկրի տնտեսական ամրության պաշարը, աշխատատեղերի ապահովումը, անվտանգային ու սոցիալական խնդիրների լուծումներին սատարումը, բնակչության բարեկեցության ապահովումը, բարեգործական ծրագրերի իրականացումը։ Եվ այս առաքելությունը հայ գործարարները կրել ու կրելու են պատվով, միասնաբար, գործուն համագործակցությամբ, աննահանջ արարչությամբ ու նվիրումով»,–մասնավորապես ասված է ուղերձում։

По случаю Дня предпринимателя была отдана дань уважения великому армянскому меценату
По случаю Дня предпринимателя, 3 марта, члены Союза промышленников и предпринимателей Армении возложили венок и цветы к памятнику великому армянскому меценату Александру Манташянцу, установленному в центре Еревана. 3 марта также является днем ​​рождения великого патриота, и по инициативе членов СППА в память о бизнесмене в церкви Святой Анны прошла служба.
По случаю Дня предпринимателя поздравительное послание направил президент Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян. «В эпоху быстро меняющихся технологий, стремительного геополитического развития и глобализации рынков от предпринимателей требуются огромные усилия, гибкость, инновационные подходы, непоколебимая воля и упорный труд, чтобы достойно отвечать вызовам, обеспечивать конкурентоспособность, укрепляться на новых рынках и удовлетворять внутренние и внешние требования.
От ежедневной добросовестной деятельности бизнесменов зависят экономическая мощь страны, обеспечение рабочими местами, поддержка решения проблем безопасности и социальных вопросов, обеспечение благосостояния населения, реализация благотворительных программ. И армянские предприниматели несли и будут нести эту миссию с честью, сплоченностью, активным сотрудничеством, непоколебимой креативностью и самоотверженностью»,– в частности говорится в послание.