ՀԱԳՄ–ում հյուրընկալվեց Վրաստանի գործարարների ասոցիացիայի պատվիրակությունը
Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միությունում մարտի 20-ին հյուրընկալվեց Վրաստանի գործարարների ասոցիացիայի ներկայացուցչական պատվիրակությունը՝ գործադիր տնօրեն Լևան Վեփխվաձեի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀԱԳՄ փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանը ներկայացրեց Միության գործունեության հիմնական գործառույթները, իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ վրացական պատվիրակության ղեկավարը կանգ առավ այն առաջնահերթությունների վրա, որոնք այսօր դրված են ՎԳԱի առջև, ներկայացրեց Ասոցիացիայի անդամների հետ ու գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Երկուստեք կարևորվեց փոխգործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը, նախանշվեցին համագործակցության առաջիկա ուղղությունները։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց փոխայցելությունները և շփումները դարձնել պարբերական։

СППА принимал делегацию Ассоциации предпринимателей Грузии
20 марта Союз промышленников и предпринимателей Армении принимал представительную делегацию Ассоциации предпринимателей Грузии во главе с исполнительным директором Леваном Вепхвадзе.
Приветствуя гостей, вице-президент Союза промышленников и предпринимателей Армении Нерсес Караманукян представил основные направления деятельности Союза, реализованные пректы, инвестиционные возможности Армении.
Выразив благодарность за теплый прием, глава грузинской делегации представил приоритеты, которые в настоящее время стоят перед ГАБ, работы проводимые с членами Ассоциации, действия направленные на улучшение деловой среды.
Стороны подчеркнули необходимость дальнейшего углубления сотрудничества и наметили перспективные направления взаимодействия. Достигнута договоренность о том, что взаимные визиты и контакты станут периодическими.