ՀԱԳՄ–ում հյուրընկալվեց Վրաստանի գործարարների ասոցիացիայի պատվիրակությունը
Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միությունում մարտի 20-ին հյուրընկալվեց Վրաստանի գործարարների ասոցիացիայի ներկայացուցչական պատվիրակությունը՝ գործադիր տնօրեն Լևան Վեփխվաձեի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀԱԳՄ փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանը ներկայացրեց Միության գործունեության հիմնական գործառույթները, իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ վրացական պատվիրակության ղեկավարը կանգ առավ այն առաջնահերթությունների վրա, որոնք այսօր դրված են ՎԳԱի առջև, ներկայացրեց Ասոցիացիայի անդամների հետ ու գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Երկուստեք կարևորվեց փոխգործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը, նախանշվեցին համագործակցության առաջիկա ուղղությունները։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց փոխայցելությունները և շփումները դարձնել պարբերական։

On March 20, the representative delegation of the Georgian Business Association, led by Executive Director Levan Vepkhvadze, was hosted at the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA).
Welcoming the guests, UMBA Vice President Nerses Karamanukyan presented the main functions of the Union, the ongoing programs, and Armenia’s investment opportunities.
Expressing gratitude for the warm reception, the head of the Georgian delegation highlighted the priorities currently set before the GBA, as well as the efforts being made to improve the business environment in collaboration with the Association’s members.
Both sides emphasized the importance of further deepening cooperation and outlined future directions for collaboration. An agreement was reached to make reciprocal visits and communications more regular.