«Իրենց առաքելությունը հայ գործարարները կրել և կրելու են պատվով, միասնաբար ու նվիրումով»․ ՀԱԳՄ նախագահ
Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանի շնորհավորական ուղերձը Գործարարի օրվա առթիվ
Հարգելի՛ գործընկերներ
Սրտանց շնորհավորում եմ մասնագիտական օրվա կապակցությամբ։
Մարտի 3-ը որպես Գործարարի օր պաշտոնապես նշելը վառ վկայությունն է այն բանի, թե որքան մեծ է գործարար համայնքի դերակատարությունը երկրի տնտեսության զարգացման, սոցիալական ու հանրային բազմաթիվ խնդիրների լուծման գործում, և որ այդ ներդրումն ըստ արժանվույն է գնահատվում պետության ու հասարակության կողմից։
Հարափոփոխ տեխնոլոգիական դարաշրջանում, աշխարհաքաղաքական արագընթաց զարգացումների, շուկաների գլոբալացման պայմաններում գործարարներից մեծ ջանքեր, ճկունություն, նորարարական մոտեցումներ, անկոտրում կամք և պրպտուն աշխատանք է պահանջվում՝ մարտահրավերներին համարժեք դիմակայելու, մրցակցային որակներ ապահովելու, նոր շուկաներում ամրապնդվելու, ներքին ու արտաքին պահանջմունքների բավարարման համար։
Գործարարության ջանադիր գործունեությունից է կախված երկրի տնտեսական ամրության պաշարը, աշխատատեղերի ապահովումը, անվտանգային ու սոցիալական խնդիրների լուծումներին սատարումը, բնակչության բարեկեցության ապահովումը, բարեգործական ծրագրերի իրականացումը։ Եվ այս առաքելությունը հայ գործարարները կրել ու կրելու են պատվով, միասնաբար, գործուն համագործակցությամբ, աննահանջ արարչությամբ ու նվիրումով։
Հարգելի՛ գործընկերներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով Գործարարի օրվա կապակցությամբ՝ մաղթում եմ ձեզ տոկունություն, արդյունավետ աշխատանք, նորարարական գաղափարներ, մտահղացումների իրականացում, վաստակած բարիք։

«Армянские предприниматели выполняли и будут выполнять свою миссию с честью, сплоченностью и самоотверженностью»: президент СППА
Поздравительное послание президента Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсена Казаряна по случаю Дня предпринимателя
Уважаемые коллеги,
Искренне поздравляю Вас с профессиональным праздником.
Официальное празднование 3 марта, как Дня предпринимателя является ярким свидетельством огромной роли бизнес—сообщества в развитии экономики страны, решении многочисленных социальных и общественных проблем и того, что этот вклад по достоинству оценен государством и обществом.
В эпоху быстро меняющихся технологий, стремительного геополитического развития и глобализации рынков от предпринимателей требуются огромные усилия, гибкость, инновационные подходы, непоколебимая воля и упорный труд, чтобы достойно отвечать вызовам, обеспечивать конкурентоспособность, укрепляться на новых рынках и удовлетворять внутренние и внешние требования.
От ежедневной добросовестной деятельности бизнесменов зависят экономическая мощь страны, обеспечение рабочими местами, поддержка решения проблем безопасности и социальных вопросов, обеспечение благосостояния населения, реализация благотворительных программ. И армянские предприниматели несли и будут нести эту миссию с честью, сплоченностью, активным сотрудничеством, непоколебимой креативностью и самоотверженностью.
Уважаемые коллеги, еще раз поздравляя вас с Днем предпринимателя, желаю вам упорства, эффективной работы, инновационных идей, воплощения ваших идей и заслуженного благополучия.