«Ապավեն» ընկերությունը 40 մլն դրամ է հատկացրել ՀԿԽԸ-ին՝ Արցախից տեղահանվածներին օժանդակության համար
«Ապավեն» միջազգային բեռնափոխադրող ընկերությունը և Հայկական կարմիր խաչի ընկերությունը նոյեմբերի 1-ին ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որով կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել համատեղ ծրագրերի իրականացմամբ միավորելու իրենց ջանքերը՝ մարդասիրական աջակցություն տրամադրելու Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան բռնի տեղահանված անձանց։ Ըստ այդմ՝ «Ապավեն» ՍՊԸ-ն Հայկական կարմիր խաչի ընկերությանը կկատարի 40 000 000 դրամի չափով նվիրատվություն, իսկ ՀԿԽԸ-ն՝ կամավորական ռեսուրսի ներգրավմամբ կկազմակերպի մարդասիրական օգնության ձեռքբերումը, փաթեթավորումն ու բաշխումը շահառուներին։
Հուշագիրը վավերացրել են «Ապավեն» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Ղազարյանը և Հայկական կարմիր խաչի ընկերություն ՀԿ-ի գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը։
Կողմերը կարևորել են կորպորատիվ համագործակցության դրսևորումը՝ որպես մարդասիրական ճգնաժամի սպառնալիքներին ու իրավիճակներին պատշաճ արձագանք, ինչպես նաև մարտահրավերներին հասցեական լուծումներ տալու հարցում մասնավոր սեկտորի սոցիալական պատասխանատվությունը։
Նշենք, որ «Ապավեն» միջազգային բեռնափոխադրող ընկերությունը վեց ամսով ստանձնել է նաև Բյուրականի աստղադիտարանի հյուրատանն ապաստանած Արցախից բռնի տեղահանված մեր 40 հայրենակիցների կեցության և կենսական առաջին անհրաժեշտության ապրանքների ֆինանսավորումը:

Компания «Апавен» выделила АOКК 40 млн драмов на помощь переселенцам из Арцаха
Международная грузовая транспортная компания «Апавен» и Армянское общество Красного Креста 1 ноября подписали меморандум о сотрудничестве, в котором стороны выразили готовность объединить свои усилия путем реализации совместных программ по оказанию гуманитарной помощи людям, насильственно переселенным из Нагорного Карабаха в Армению.
Соответственно, ООО «Апавен» внесет пожертвование в размере 40 000 000 драмов Армянскому обществу Красного Креста, а АOКК с привлечением волонтерских ресурсов организует приобретение, упаковку и раздачу гуманитарной помощи бенефициарам.
Меморандум ратифицировали генеральный директор компании «Апавен» Арсен Казарян и исполнительный директор Общество Красного Креста Армении Анна Егиазарян.
Стороны подчеркнули проявление корпоративного сотрудничества как должного реагирования на угрозы и ситуации гуманитарного кризиса.
Отметим, что международная грузовая компания «Апавен» также на протяжении шести месяцев взяла на себя финансирование проживания и предметов первой необходимости 40 наших соотечественников, вынужденных переселенцев из Арцаха, размещенных в гостевом доме Бюраканской обсерватории.