Երևանում բացվեց «Առողջապահություն և դեղագործություն EXPO 2023» միջազգային ցուցահանդեսը
Բժշկական ապրանքների և ծառայությունների ներկայացում, նոր գործարար կապերի հաստատում․ այսպիսի նպատակներ է հետապնդում «Առողջապահություն և դեղագործություն EXPO 2023» 21-րդ բժշկական միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որը նոյեմբերի 3-ին բացվեց Yerevan EXPO ցուցահանդեսային համալիրում։
Ըստ LOGOS EXPO կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Սուրեն Նազինյանի՝ ցուցահանդեսին իրենց մասնակցությունն են բերել Հայաստանը, Ռուսաստանի Դաշնությունը, Իտալիան և Բելառուսը ներկայացնող 80 ընկերություն։ Տաղավարները բաշխված են ըստ հիմնական թեմատիկ բաժինների, այդ թվում՝ կանխարգելիչ բժշկություն, ստոմատոլոգիա, դեղագործություն, ախտորոշում, կլինիկական բժշկություն, բժշկական ու լաբորատոր սարքավորումներ, մայրություն և մանկություն, հիգիենա։
Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության առևտրային ներկայացուցչության ղեկավար Աննա Դոնչենկոյի խոսքով՝ ռուսական ընկերությունները ներկայացնում են երկրի մայրաքաղաքն ու Մոսկվայի մարզը։ Նրա հաղորդմամբ՝ 2022 թվականին Ռուսաստանից Հայաստան միայն դեղագործական արտադրանքի գծով իրականացվել է շուրջ 163 մլն դոլարի ներկրում, և այս միտումը ներկայում էլ շարունակվում է։ Աննա Դոնչենկոն հույս հայտնեց, որ ցուցահանդեսը հնարավորություն կտա ձևավորել նոր կապեր, ունենալ նոր պայմանավորվածություններ։
«Առողջապահություն և դեղագործություն EXPO 2023» 21-րդ բժշկական միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որը կազմակերպվել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության ու LOGOS EXPO կենտրոնի կողմից, աշխատանքը կշարունակի մինչև նոյեմբերի 5-ը:

В Ереване открылась международная выставка «Здравоохранение и фармацевтика EXPO 2023»
Презентация медицинской продукции и услуг, установление новых деловых контактов: такие цели преследует 21-я международная специализированная медицинская выставка «Здравоохранение и фармацевтика EXPO 2023», открывшаяся 3 ноября в выставочном комплексе «Yerevan EXPO».
По словам генерального директора центра «LOGOS EXPO» Сурена Назиняна, в выставке принимают участие 80 компаний, представляющих Армению, Российскую Федерацию, Италию и Беларусь. Стенды разделены по основным тематическим разделам, среди которых: профилактическая медицина, стоматология, фармация, диагностика, клиническая медицина, медицинское и лабораторное оборудование, материнство и детство, гигиена.
По словам главы торгового представительства РФ в Армении Анны Донченко, российские компании представляют столицу страны и Московскую область. По ее данным, в Армению только в 2022 году из России было импортировано фармацевтической продукции на сумму около 163 миллионов долларов, и эта тенденция сохраняется и сейчас. Анна Донченко выразила надежду, что выставка даст возможность сформировать новые связи и заключить новые соглашения.
21-я международная специализированная медицинская выставка «Здравоохранение и Фармация EXPO 2023», организованная Союзом промышленников и предпринимателей Армении и центром «LOGOS EXPO», продолжит свою работу до 5 ноября.