Տեղեկություններ ԱՐՄԵՆԱԼ-ի 2014 թ. արդյունքների մասին
Հայաստանի հարկային ծառայության տվյալներով 2014 թ. ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը հանրապետության պետբյուջե մուծել է 1 մլրդ 888,3 մլն դրամ, որը 5,0% գերազանցում է 2013 թ. ցուցանիշը:
Ինչպես վկայում է ՀՀ Մաքսային ծառայության հաշվետվությունը, Հայաստանից 17 երկրներ՝ Եվրոպա, ԱՄՆ, Ասիա և Աֆրիկա արտահանված ալյումինե փայլաթիթեղի մաքսային արժեքը 2014 թ. կազմել է 88,5 մլն դոլար՝ ֆիզիկական ծավալը գրեթե 30 հազար տոննա: Այս ցուցանիշների աճը 2013 թ. համեմատությամբ կազմել է համապատասխանաբար 10,1% և 10,9%:
ԱՐՄԵՆԱԼ-ը պատրաստի արտադրանքի խոշորագույն արտահանողն է: Ընդ որում ալյումինե փայլաթիթեղի մասնաբաժինը Հայաստանի ընդհանուր արտահանման մեջ դրամային արտահայտությամբ կազմում է 5,9 %:
Հիշեցնենք, որ 2014 թ. ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը թողարկեց 29 251 տոննա արտադրանք, որը 5,6% ավելի է, քան 2013 թ.:

Информация об АРМЕНАЛе за 2014 год
По данным Налоговой службы Армении в 2014 году завод АРМЕНАЛ выплатил в государственный бюджет республики 1 млрд 888,3 млн драмов, что на на 5,0% превышает показатель 2013 года.
Как свидетельствует отчетность Таможенной службы, таможенная стоимость алюминиевой фольги, экспортированной из Армении в 17 стран Европы, Америки, Азии и Африки, в 2014 году составила 88,5 млн долларов в физическом объеме почти 30 тысяч тонн. Рост этих показателей по сравнению с 2013 годом составил соответственно 10,1% и 10,9%.
АРМЕНАЛ является крупнейшим экспортером готовой промышленной продукции. При этом доля алюминиевой фольги в общем экспорте Армении в денежном выражении составляет 5,9%.
Напомним, что в 2014 году АРМЕНАЛ произвел 29 251 тонну продукции, что на 5,6% больше, чем в 2013 году.