Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի գործարարներ,
Բոլորիդ շնորհավորում եմ Գործարարի օրվա կապակցությամբ։ Խորհրդանշական է, որ օրը ընտրվել է՝ հաշվի առնելով հայտնի ձեռնարկատեր ու բարերար Ալեքսանդր Մանթաշովի ծննդյան օրը։ Այս տոնն առիթ է ոչ միայն արժանին մատուցելու Ալեքսանդր Մանթաշովին, այլեւ Հայաստանի այն ձեռնարկատերերին, որոնք շարունակում են Մանթաշովի գործը։
Ինչպես բազմիցս եմ նշել, Հայաստանում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնողի դերում մենք պատկերացնում ենք մեր գործարար համայնքին և ձեզ՝ գործարարներիդ, համարում մեր կառավարության թիվ մեկ դաշնակիցը երկրի զարգացման գործում։ 2019 թվականին մենք միասին կարողացանք արձանագրել տնտեսական բարձր արդյունքներ, ինչը հնարավոր դարձավ մեր համատեղ գործունեության ու համագործակցության արդյունքում։
Վստահ եմ՝ Հայաստանի գործարար համայնքը, գործարարությամբ զբաղվող մարդիկ բացառիկ տաղանդավոր են ու համոզված եմ, որ այս տարի դուք ավելի մեծ արդյունքներ կգեներացնեք ձեր ընկերություններում՝ ավելի մեծ արդյունքներ ստեղծելով Հայաստանի և նրա ժողովրդի համար:
Եվ ուզում եմ հավաստիացնել, որ Հայաստանի կառավարությունն իրենից կախված ամեն ինչ կանի բիզնես միջավայրի բարելավման ու նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների ընդլայնման համար։ Ինչպես նախկինում եմ նշել, այսօր էլ ցանկանում եմ ընդգծել, որ մեր երկրում գործարարի կերպարի բնորոշիչներն են՝ արդար, օրինական, քրտնաջան աշխատանքով ձևավորված վաստակը՝ հենված կոնկրետ մեկ նպատակադրման վրա՝ հարստանալ և հարստացնել հայրենիքը, ժողովրդին, պետությունը։

Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна по случаю Дня предпринимателя
Поздравляю вас с Днем предпринимателя. Символично, что этот день выбран с учетом дня рождения известного предпринимателя и мецената Александра Манташева. Этот праздник — повод не только воздать должное Александру Манташеву, но и тем предпринимателям Армении, которые продолжают дело Манташева.
Как я неоднократно отмечал, в роли осуществляющего экономическую революцию в Армении мы представляем наше бизнес-сообщество и вас, предпринимателей, считаем союзником номер один нашего правительства в деле развития страны. В 2019 году мы смогли вместе зафиксировать высокие экономические результаты, что стало возможным в результате нашей совместной деятельности и сотрудничества.
Уверен, что бизнес-сообщество Армении, занимающиеся бизнесом люди исключительно талантливы, и убежден, что в этом году вы в своих компаниях достигнете лучших результатов, создавая еще большие результаты для Армении и ее народа.
Хочу заверить, что правительство Армении сделает все от него зависящее для улучшения бизнес-среды и расширения возможностей реализации новых инвестиционных программ. Как я говорил раньше и хочу сегодня тоже подчеркнуть, что в нашей стране имидж бизнесмена — это созданная справедливым, законным, усердным трудом заслуга, основанная на одной конкретной цели — обогащаться и обогащать родину, народ, государство.