Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի գործարարներ,
Բոլորիդ շնորհավորում եմ Գործարարի օրվա կապակցությամբ։ Խորհրդանշական է, որ օրը ընտրվել է՝ հաշվի առնելով հայտնի ձեռնարկատեր ու բարերար Ալեքսանդր Մանթաշովի ծննդյան օրը։ Այս տոնն առիթ է ոչ միայն արժանին մատուցելու Ալեքսանդր Մանթաշովին, այլեւ Հայաստանի այն ձեռնարկատերերին, որոնք շարունակում են Մանթաշովի գործը։
Ինչպես բազմիցս եմ նշել, Հայաստանում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնողի դերում մենք պատկերացնում ենք մեր գործարար համայնքին և ձեզ՝ գործարարներիդ, համարում մեր կառավարության թիվ մեկ դաշնակիցը երկրի զարգացման գործում։ 2019 թվականին մենք միասին կարողացանք արձանագրել տնտեսական բարձր արդյունքներ, ինչը հնարավոր դարձավ մեր համատեղ գործունեության ու համագործակցության արդյունքում։
Վստահ եմ՝ Հայաստանի գործարար համայնքը, գործարարությամբ զբաղվող մարդիկ բացառիկ տաղանդավոր են ու համոզված եմ, որ այս տարի դուք ավելի մեծ արդյունքներ կգեներացնեք ձեր ընկերություններում՝ ավելի մեծ արդյունքներ ստեղծելով Հայաստանի և նրա ժողովրդի համար:
Եվ ուզում եմ հավաստիացնել, որ Հայաստանի կառավարությունն իրենից կախված ամեն ինչ կանի բիզնես միջավայրի բարելավման ու նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների ընդլայնման համար։ Ինչպես նախկինում եմ նշել, այսօր էլ ցանկանում եմ ընդգծել, որ մեր երկրում գործարարի կերպարի բնորոշիչներն են՝ արդար, օրինական, քրտնաջան աշխատանքով ձևավորված վաստակը՝ հենված կոնկրետ մեկ նպատակադրման վրա՝ հարստանալ և հարստացնել հայրենիքը, ժողովրդին, պետությունը։

I am congratulating all of you on Businessman’s Day. It is symbolic that this very day marks the birthday of famous Armenian entrepreneur and philanthropist Alexander Mantashov. Today, we honor not only Alexander Mantashov, but also those Armenian businessmen who continue Mantashov’s work.
As I have repeatedly noted, you are the ones to bring about an economic revolution in Armenia, and therefore, we consider our business community to be the Government’s number one ally in ensuring the country’s development. We were able to record high economic results in 2019, which was possible through joint work and cooperation.
I am convinced that Armenia’s business community, those engaged in entrepreneurship are exceptionally talented. I am confident that this year you will boast higher performance in your activities to generate greater added value for our country and people. And I want to assure you that the Government of Armenia will do its best to improve the business climate and provide opportunities for new investment projects.
As I have stated on several occasions, the characterizer of a businessman in our country is the reputation gained with fair, lawful and hard work based on one specific goal, namely to get rich and enrich the homeland, the nation and the state.