Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության (ՀԱԳՄ) փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանին:
ՀԱԳՄ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և տեղեկացրել, որ վերջերս անցկացված միության նախագահության նիստում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել են երկրի տնտեսության առջև ծառացած հրատապ և մտահոգություն առաջացնող խնդիրներ, որոնց լուծման գործընթացում միությունը պատրաստ է մասնակցել իր փորձագիտական ներուժով:
Նա նշել է, որ քննարկումները հիմնականում վերաբերել են վերականգնվող էներգետիկայի զարգացմանը, ինչպես նաև տրանսպորտային հաղորդակցությունների ուղիների կատարելագործմանը։ Կարամանուկյանը հայտնել է, որ այս ուղղություններով ՀԱԳՄ-ն իրականացրել է որոշակի վերլուծություններ և հետազոտություններ, որոնք պատրաստ է ներկայացնել՝ ստանալու հետագա աշխատանքների համար անհրաժեշտ ուղղորդումներն ու ձևավորելու համագործակցության հնարավորություններ։
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը կարևորել է այս ձևաչափով հանդիպումները՝ ընդգծելով Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության շարունակական ջանքերը՝ միտված կառավարությանն ու գործող իշխանությանը մասնագիտական աջակցություն ցուցաբերելուն՝ արդյունավետ որոշումների կայացման գործընթացում:
«Տարիներ շարունակ ձեր գործունեությամբ փորձել եք աջակցել կառավարությանը և գործող իշխանությանը արդյունավետ որոշումներ կայացնելու առումով։ Շատ կարևոր է ձեր ակտիվությունը։ Դուք ունեք բանիմաց փորձագետներ, և նրանց կարծիքը արժեքավոր է»,- նշել է Վահագն Խաչատուրյանը։
Նախագահը բարձր է գնահատել ՀԱԳՄ գործունեությունն ու պատրաստակամությունը՝ ներգրավվելու խնդիրների համատեղ քննարկման և լուծումների մշակման գործընթացներում՝ ընդգծելով արագ արձագանքելու և իրավիճակը խորությամբ վերլուծելու միության կարողությունները:

Президент Ваагн Хачатурян принял вице-президента Союза промышленников и предпринимателей Армении Нерсеса Караманукяна
Президент Республики Ваагн Хачатурян принял вице-президента Союза промышленников и предпринимателей Армении (СППА) Нерсеса Караманукяна.
Вице-президент СППА поблагодарил за приём и сообщил, что на недавнем заседании президиума Союза, помимо других вопросов, были обсуждены актуальные и вызывающие обеспокоенность проблемы, стоящие перед экономикой страны. Он подчеркнул, что Союз готов участвовать в процессе их решения, используя свой экспертный потенциал.
По его словам, обсуждения в основном касались развития возобновляемой энергетики, а также совершенствования транспортных коммуникаций.
Караманукян отметил, что по этим направлениям СППА провёл определённые исследования и анализы, которые готов представить для получения дальнейших рекомендаций и определения возможных форм сотрудничества.
Президент Ваагн Хачатурян подчеркнул важность встреч в подобном формате, отметив непрерывные усилия Союза промышленников и предпринимателей Армении по оказанию профессиональной поддержки правительству и действующим властям в процессе принятия эффективных решений.
«На протяжении многих лет своей деятельностью вы стремились поддержать правительство и действующие власти в принятии эффективных решений. Ваша активность имеет большое значение. У вас есть компетентные эксперты, и их мнение очень ценно», — отметил Ваагн Хачатурян.
Президент высоко оценил деятельность СППА и его готовность участвовать в совместных обсуждениях и выработке решений, подчеркнув способность Союза оперативно реагировать и глубоко анализировать ситуацию.