Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության (ՀԱԳՄ) փոխնախագահ Ներսես Կարամանուկյանին:
ՀԱԳՄ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և տեղեկացրել, որ վերջերս անցկացված միության նախագահության նիստում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել են երկրի տնտեսության առջև ծառացած հրատապ և մտահոգություն առաջացնող խնդիրներ, որոնց լուծման գործընթացում միությունը պատրաստ է մասնակցել իր փորձագիտական ներուժով:
Նա նշել է, որ քննարկումները հիմնականում վերաբերել են վերականգնվող էներգետիկայի զարգացմանը, ինչպես նաև տրանսպորտային հաղորդակցությունների ուղիների կատարելագործմանը։ Կարամանուկյանը հայտնել է, որ այս ուղղություններով ՀԱԳՄ-ն իրականացրել է որոշակի վերլուծություններ և հետազոտություններ, որոնք պատրաստ է ներկայացնել՝ ստանալու հետագա աշխատանքների համար անհրաժեշտ ուղղորդումներն ու ձևավորելու համագործակցության հնարավորություններ։
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը կարևորել է այս ձևաչափով հանդիպումները՝ ընդգծելով Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության շարունակական ջանքերը՝ միտված կառավարությանն ու գործող իշխանությանը մասնագիտական աջակցություն ցուցաբերելուն՝ արդյունավետ որոշումների կայացման գործընթացում:
«Տարիներ շարունակ ձեր գործունեությամբ փորձել եք աջակցել կառավարությանը և գործող իշխանությանը արդյունավետ որոշումներ կայացնելու առումով։ Շատ կարևոր է ձեր ակտիվությունը։ Դուք ունեք բանիմաց փորձագետներ, և նրանց կարծիքը արժեքավոր է»,- նշել է Վահագն Խաչատուրյանը։
Նախագահը բարձր է գնահատել ՀԱԳՄ գործունեությունն ու պատրաստակամությունը՝ ներգրավվելու խնդիրների համատեղ քննարկման և լուծումների մշակման գործընթացներում՝ ընդգծելով արագ արձագանքելու և իրավիճակը խորությամբ վերլուծելու միության կարողությունները:

President Vahagn Khachaturyan received Vice President of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia Nerses Karamanukyan
President of the Republic Vahagn Khachaturyan received the Vice President of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA), Nerses Karamanukyan.
The UMBA Vice President expressed his gratitude for the meeting and informed the President that during a recent session of the Union’s Presidium, among other issues, urgent and concerning challenges facing the national economy were discussed. He emphasized that the Union is ready to contribute to the resolution of these issues by leveraging its expert potential.
He noted that the discussions mainly focused on the development of renewable energy and the improvement of transport communication routes. Karamanukyan mentioned that UMBA has conducted certain analyses and research in these areas, which it is ready to present in order to receive guidance for further work and explore opportunities for cooperation.
President Vahagn Khachaturyan emphasized the importance of such meetings, highlighting the Union’s ongoing efforts to provide professional support to the government and the current authorities in the effective decision-making process.
“For years, through your activities, you have sought to assist the government and the current authorities in making effective decisions. Your engagement is very important. You have knowledgeable experts, and their opinions are valuable,” noted President Khachaturyan.
The President highly praised UMBA’s work and its willingness to engage in joint discussions and solution development, stressing the Union’s capacity for prompt response and in-depth analysis of the situation.