Հայաստանում կստեղծվի արտահանումն ապահովագրող կազմակերպություն
Հայաստանում պետք է ստեղծվի արտահանման ֆինանսավորման ապահովագրական ընկերություն: Այդ նպատակով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում պետք է ստեղծվի աշխատանքային խումբ՝ բաղկացած 15 հոգուց: Խմբի անդամները ստանալու են բավական բարձր աշխատավարձ՝ ամսական 500 հազ. դրամ եւ իրականացնելու են ապահովագրական ընկերության ստեղծման նախապատրաստման ողջ աշխատանքները, սկսած հիմնադիր փաստաթղթերի կազմումից, վերջացած օրենսդրական առաջարկությունները:
Այդ նպատակով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը ՀՀ կառավարությունից խնդրել է 41.3 մլն դրամ: Որոշման համապատասխան նախագիծը ներառվել է ՀՀ կառավարության փետրվարի 14-ի նիստի օրակարգում:

Минэкономики Армении собирается создать компанию страхования экспорта
В Армении создадут компанию страхования экспорта. В этой связи в Министерстве экономики страны будет сформирована рабочая группа, состоящая из 15 человек. Члены группы будут получать довольно высокую ежемесячную зарплату в размере 500 тыс. драмов (около 1250 долл.), и осуществят комплексную подготовительную работу для создания компании страхования экспорта. Начиная с составления основных документов, заканчивая законодательными предложениями.
В этой связи Министерство экономики Армении запросило у Правительства 41,3 млн. драмов. Соответствующий проект решения включен в повестку предстоящего 14 февраля заседания кабинета министров.