ՀԱԳՄ նախագահ Արսեն Ղազարյանի ամանորյա ուղերձը
Գալիք 2026 թվականը հոբելյանական է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության համար․ կլրանա կառույցի ստեղծման 30–ամյակը։ Երեք տասնամյակ շարունակ Միությունը՝ հավատարիմ իր առաքելությանը, եղել է գործարար համայնքի շահերի պաշտպանության, տնտեսվարման բնականոն միջավայրի հաստատման, իրավական նպաստավոր դաշտի ձևավորման, երկրի տնտեսական կարողություններն արտերկրում լավագույնս ներկայացման առաջատար շարքերում։ Շնորհիվ մեր միասնական ջանքերի՝ հնարավոր է եղել կազմավորել և զարգացնել հայ գործարարության կայուն ավանդույթներ, տնտեսությունում ներառել առաջատար տեխնոլոգիաներ ու նորարարական միտք, ստեղծել բազմաթիվ աշխատատեղեր։ Նաև մեզանով են կայացել պետություն–մասնավոր հատված պարբերական երկխոսությունը, լուծում ստացել բազմաթիվ սոցիալական հարցեր, բարեգործությունը դարձել տնտեսվարմանն ուղեկից մշակույթ։
Մերօրյա հարափոփոխ ժամանակաշրջանում իրադարձությունները զարգանում են սրընթաց, տեղեկատվական, տեխնոլոգիական, աշխարհաքաղաքական պայմանները փոփոխվում են ամենօրյա ռեժիմով՝ իրենց հետ բերելով թե՛ մարտահրավերներ, թե՛ նոր հնարավորություններ։ Վստահ եմ, որ հայ գործարար միտքն ու կարողությունն ապագայում ևս ի զորու են լինելու պատվով հաղթահարելու ծագող դժվարությունները, իսկ ստեղծված հնարավորություններն ուղղորդելու մեր երկրի տնտեսության առաջընթացին, համընդհանուր բարեկեցության ընդլայնմանը։
Հարգելի՛ գործընկերներ, հայրենակիցներ, կրկին շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ ծննդյան կապակցությամբ՝ ցանկանում եմ առողջություն, հաջողություն աշխատանքային գործունեության մեջ, անձնական երջանկություն։

Новогоднее обращение президента СППА Арсена Газаряна
Предстоящий 2026 год станет юбилейным для Союза промышленников и предпринимателей Армении: в этом году исполнится 30 лет со дня основания организации. На протяжении трех десятилетий Союз, верный своей миссии, находится в авангарде защиты интересов делового сообщества, создания благоприятнօй деловой среды, формирования благоприятной правовой базы и наилучшего представления экономических возможностей страны за рубежом. Благодаря нашим совместным усилиям удалось сформировать и развить устойчивые традиции армянского бизнеса, внедрить в экономику передовые технологии и инновационное мышление, а также создать множество рабочих мест. Мы также способствовали регулярному диалогу между государством и частным сектором, решили многочисленные социальные проблемы и превратили благотворительность в культуру, которая сопровождает экономическую деятельность.
В сегодняшнюю эпоху постоянных перемен события развиваются стремительно, информационная, технологическая и геополитическая обстановка меняется ежедневно, принося с собой как вызовы, так и новые возможности. Уверен, что армянский деловой ум и способности в будущем и впредь смогут с честью преодолевать возникающие трудности и направлять создаваемые возможности на прогресс экономики нашей страны и расширение всеобщего благосостояния.
Уважаемые коллеги, соотечественники, еще раз поздравляю вас с Новым годом и Рождеством, желаю вам здоровья, успехов в работе и личного счастья.