Ժամանակի մարտահրավերներին համընթաց
Ինեկոբանկը նշում է հիմնադրման 30-ամյա տարեդարձը։ Հայաստանի ազգային պատկերասրահում մարտի 6-ին հանդիսավորությամբ ամփոփվեցին ընկերության երեք տասնամյակի ձեռքբերումները, հայտարարվեց զարգացման նոր փուլի մենկարկի մասին։
Հանդիսության բանախոսների գնահատմամբ՝ երեսուն տարվա ճանապարհը, որը մեկնարկել է համարձակ գաղափարով, այսօր վերածվել է կայացված, տեխնոլոգիական և հաճախորդակենտրոն ֆինանսական հաստատության պատմության։ Ինեկոբանկը հետևողականորեն զարգացել է ժամանակի մարտահրավերներին համընթաց, ձևավորելով վստահելի գործընկերոջ համբավ թե՛ անհատների, թե՛ գործարարների համար։
30 տարվա ընթացքում արձանագրվել են շուրջ 3,5 տրիլիոն դրամի վարկավորում, որից 2 տրիլիոնը ֆինանսավորում է եղել հայկական բիզնեսներին, 2,5 տրիլիոն դրամի վստահված խնայողություններ, 120 եռամսյակ շահութաբեր գործունեություն, աջակցություն բազմաթիվ բարեգործական ծրագրերի։
Հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ում շուրջ երեք տասնամյակ պատասխանատու պաշտոններում արդյունավետ գործունեություն ծավալելու, բանկի կայացման, զարգացման և Հայաստանի բանկային ոլորտում նրա կայուն ու հեղինակավոր դիրքի ձևավորման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար ընկերության խորհրդի նախագահ Ավետիս Բալոյանը պարգևատրվեց Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության պատվոգրով և Ոսկե մեդալով, որը հանձնեց ՀԱԳՄ նախագահ Արսեն Ղազարյանը։

Keeping Pace with the Challenges of the Time
Inecobank is celebrating the 30th anniversary of its founding. On March 6, at the National Gallery of Armenia, the company ceremonially summarized the achievements of its three decades of activity and announced the launch of a new stage of development.
According to the speakers at the event, the thirty-year journey that began with a bold idea has today turned into the story of an established, technological, and customer-oriented financial institution. Inecobank has consistently evolved in step with the challenges of the time, building a reputation as a reliable partner for both individuals and businesses.
Over the past 30 years, the bank has provided about 3.5 trillion AMD in loans, including 2 trillion AMD in financing for Armenian businesses, accumulated 2.5 trillion AMD in entrusted savings, maintained 120 quarters of profitable operations, and supported numerous charitable programs.
On the occasion of the anniversary, Avetis Baloyan, Chairman of the Board of “Inecobank” CJSC, was awarded a certificate of honor and a gold medal by the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia for nearly three decades of effective service in responsible positions within the bank and for his significant contribution to the bank’s establishment, development, and its stable and reputable position in Armenia’s banking sector. The award was presented by the Union’s President, Arsen Ghazaryan.