ԱՐՄԵՆԱԼ-ի հովանավորությամբ Դավիթ Մելքոնյանը կմասնակցի շախմատի աշխարհի մանկական առաջնությանը
Սեպտեմբերին Բաթումում կայանալիք շախմատի աշխարհի մանկական առաջնությանը Հայաստանը կներկայացնի յոթնամյա Դավիթ Մելքոնյանը, որի հովանավորությունը, ՌՈՒՍԱԼ-ի աջակցությամբ, ստանձնել է  ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը։
Դավիթն Արաբկիր համայնքի շախմատի մանկապատանեկան դպրոցի սան է, Երևանի չեմպիոնը և Հայաստանի առաջնության մրցանակակիրը:
ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանի գլխավոր տնօրեն Արթուր Զաքարյանի հետ հանդիպմանը Դավիթ Մելքոնյանն ու նրա մարզիչ Տիգրան Գասպարյանը մանրամասներ ներկայացրին սպասվող առաջնության մասին, որին կմասնակցեն 70 երկրներից ավելի քան 150 շախմատիստներ:
Պատանի շախմատիստն ընկերական խաղ անցկացրեց ԱՐՄԵՆԱԼ-ի գլխավոր տնօրենի հետ։ Վերջինս Դավիթին «պարգևատրեց» բազմաթիվ նվերներով՝ խոստանալով նաև օգնել ռուսերենի ուսումնասիրության հարցում:
«Խորապես շնորհակալ ենք ՌՈՒՍԱԼ-ին՝ ցուցաբերած հովանավորության համար, առանց որի մեր մասնակցությունը մրցույթին դժվար կլիներ: Առավելագույն ջանքերը կներդնենք, որպեսզի արդարացնենք ընկերության և բոլոր շախմատասերների հույսերը», — ասաց Տիգրան Գասպարյանը:
Այցի ընթացքում Դավիթը մարզչի հետ ծանոթացավ ձեռնարկության թանգարանի ցուցանմուշներին և փայլաթիթեղի արտադրության տեղամասերին:

При спонсорской поддержке АРМЕНАЛ Давид Мелконян примет участие в чемпионате мира по шахматам среди детей
Давид Мелконян будет представлять Армению на детском чемпионате мира по шахматам, который пройдет в сентябре в Батуми. Все расходы по участию Давида Мелконяна в чемпионате мира оплатил АРМЕНАЛ при поддержке РУСАЛ-а. На турнир съедутся более 150 детей из 70 стран.
Семилетний Давид — воспитанник детско-юношеской шахматной школы общины Арабкир, чемпион Еревана и призер первенства Армении в своей возрастной категории.
Генеральный директор АРМЕНАЛа Артур Закарян пригласил Давида с его тренером Тиграном Гаспаряном на завод. Гости рассказали о предстоящих состязаниях.
Юный чемпион сыграл партию в шахматы с руководителем предприятия. Артур Закарян вручил подарки Давиду Мелконяну и пообещал помочь в изучении русского языка.
В ходе визита Давид осмотрел экспозицию заводского музея и познакомился с фольгопрокатным производством.
«Мы глубоко признательны РУСАЛу за оказание спонсорской поддержки, без которой наше участие в соревновании было бы затруднено. Приложим максимум усилий, чтобы оправдать надежды Компании и всех любителей шахмат», — отметил в наставник талантливого ребенка Тигран Гаспарян.