Արդյունաբերողների միության նախագահ. Բիզնեսը Հայաստանում լրիվ շահութաբեր է, թող չնվնվան
Հայաստանում բիզնեսով զբաղվելը լրիվ շահութաբեր է: Այս մասին մայիսի 15-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը՝ մեկնաբանելով նոխօր օրը երկրի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ խոշոր գործարարների հանդիպումը:
Անդրադառնալով վարչապետի այն հայտարարությանը, որ հուլիսի 1-ից բոլոր գործարարների համար պետք է հավասար պայմաններ լինեն, Ղազարյանը նկատել է, որ գործարար շրջանակները ուզում են դրան հավատալ: «Իհարկե, մեկ օրում իրավիճակը չի փոխվի, բայց ուզում եմ հույս ունենալ, որ բիզնեսն ու պետական ապարատը 1-2 տարում կկարողանան հասնել որակական փոփոխությունների»,-ընդգծել է Արսեն Ղազարյանը: Հարցին, թե կառավարությունն ավելի խիստ չի՞ դարձել, որի հետեւանքով Հայաստանում բիզնեսով զբաղվելը դարձել է ոչ շահութաբեր, Ղազարյանը պատասխանել է. «Շատ էլ շահութաբեր է եւ թող չնվնվան նրանք, որոնց շահույթները առանց այդ էլ բավարար են»:

Председатель Союза промышленников: Бизнес в Армении вполне прибыльный – пусть не ноют
Заниматься бизнесом в Армении вполне прибыльно. Об этом заявил журналистам 15 мая председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян, комментируя вчерашнюю встречу премьер-министра Овика Абрамяна с крупными предпринимателями.
Комментируя заявление Абрамяна о том, что с 1 июля настает время равных условий для всех бизнесменов, Казарян отметил, что деловые круги хотят этому верить. «Конечно, всего за день ситуацию не изменить. Но хочу надеяться, что бизнес и госаппарат за год-два смогут добиться качественных перемен», — заметил Арсен Казарян.
На вопрос, не стало ли Правительство строже потому, что заниматься бизнесом в Армении уже не прибыльно, Казарян ответил: «Очень даже прибыльно. И пусть не ноют те, у кого прибыли и так достаточно».