ՀԱԳՄ-ում հյուրընկալվեց Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչը
Համագործակցության հետագա հնարավորությունները քննարկվեցին Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության տնօրեն Էդուարդ Կիրակոսյանի և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների բյուրոյի ու Արժանապատիվ աշխատանքի տեխնիկական հարցերով աջակցության խմբի գլխավոր մասնագետ Վլադիմիր Չուրովիչի՝ նոյեմբերի 15-ին կայացած հանդիպման ժամանակ։
Վլադիմիր Չուրովիչը ներկայացրեց իրենց կառույցի գործունեության առաջնահերթ ուղղությունները՝ հանգամանալի կանգ առնելով իրականացվող տարածաշրջանային ծրագրերի վրա։
ՀԱԳՄ տնօրենը ներկայացրեց Միության կառուցվածքը, գործունեության կարգն ու ոլորտները, գործարարների շահերի պաշտպանության, գործադիր և օրենսդիր մարմինների հետ աշխատանքի, միջազգային կառույցների հետ համագործակցության փորձը։

A representative of the International Labor Organization was hosted at the UMBA
During the meeting held on November 15, UMBA Director Eduard Kirakosyan and Chief Specialist of ILO Eastern Europe and Central Asia Bureau Vladimir Curovic discussed cooperation opportunities.
Vladimir Curovic presented the priorities of their organization, activities directions, especially emphasizing regional programs.
Eduard Kirakosyan presented the Union’s structure, activities, spheres and the experience of protection of interests of businessmen, as well as cooperation with the executive and legislative bodies, and international structures.