ՀԱԳՄ-ում հյուրընկալվեց Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչը
Համագործակցության հետագա հնարավորությունները քննարկվեցին Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության տնօրեն Էդուարդ Կիրակոսյանի և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների բյուրոյի ու Արժանապատիվ աշխատանքի տեխնիկական հարցերով աջակցության խմբի գլխավոր մասնագետ Վլադիմիր Չուրովիչի՝ նոյեմբերի 15-ին կայացած հանդիպման ժամանակ։
Վլադիմիր Չուրովիչը ներկայացրեց իրենց կառույցի գործունեության առաջնահերթ ուղղությունները՝ հանգամանալի կանգ առնելով իրականացվող տարածաշրջանային ծրագրերի վրա։
ՀԱԳՄ տնօրենը ներկայացրեց Միության կառուցվածքը, գործունեության կարգն ու ոլորտները, գործարարների շահերի պաշտպանության, գործադիր և օրենսդիր մարմինների հետ աշխատանքի, միջազգային կառույցների հետ համագործակցության փորձը։

Представитель Международной организации труда посетил СППА
Дальнейшие возможности сотрудничества обсуждались в ходе встречи директора Союза промышленников и предпринимателей Армении Эдуарда Киракосяна и главного специалиста по деятельности работодателей Бюро Международной организации труда для стран Восточной Европы и Центральной Aзии и Группы технической поддержки достойного труда Владимира Чуровича, состоявшийся 15 ноября.
Владимир Чурович представил приоритетные направления деятельности MOT, акцентировав внимание на реализуемых региональных программах.
Директор СППА представил структуру, порядок и направления деятельности Союза, опыт работы в защиту интересов бизнесменов, с исполнительными и законодательными органами, сотрудничество с международными структурами.