ՖԵԴԱ ԲԻԶՆԵՍԻ ԵՎ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ
Հայաստանի Տնտեսական Զարգացման Ֆորումը ոչ-պետական կազմակերպություն է, որի նպատակը Հայաստանի տնտեսական հարաբերությունների զարգացուﬓ է Եվրոպական երկրների հետ, ինչպես նաև աջակցությունը հայազգի գործարարներին ամբողջ աշխարհից:
Մեր առաքելությունը’
- Եվրոպայում հուսալի ներկայացուցչության ստեղծում հայաստանյան, ինչպես նաև այլ երկրների հայազգի գործարարների համար, եվրոպական շուկայում նրանց առաջխաղացման նպաստում
- Դեպի Հայաստան և Արցախ ուղղակի և անուղղակի ներդրումների խթանում`մեր երկրի հնարավորությունները լավագույնս բացահայտելու և ներկայացնելու, ներդրումային ռիսկերը բարձրակարգ խորհրդատվության միջոցով նվազեցնելու միջոցով
- Հայաստանի տնտեսության և մրցունակության զարգացում` հայկական ապրանքների և ծառայությունների արտահանումը եվրոպական շուկա խթանելու միջոցով
- Խոստումնալից բիզնես-ծրագրերի ֆինանսավորման ապահովում գործընկեր բանկերի և այլ ֆինանսական հաստատությունների միջոցով
ԲԻԶՆԵՍԻ ԵՎ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆ
- Եվրոպահայ գործարարների աջակցությամբ ՖԵԴԱ-ն ձեռք է բերել 3,800քմ մակերեսով ժամանակակից բիզնես և ցուցահանդեսային կենտրոն` տեղակայված ﬕ քանի րոպե հեռավորության վրա Ժնևի միջազգային օդանավակայանից, Մասնավոր ինքնաթիռների ավիապարկից, Ժնևի երկաթուղային կայարանից, Միջուկային հետազոտությունների եվրոպական կենտրոնից (CERN), և մեկուկես ժամ հերավորության վրա Ֆրանսիական Լիոն քաղաքից
- Կենտրոնի ողջ տարածքը տրամադրվելու է հայ և օտարազգի գործարարներին մշտական և ժամանակավոր ցուցասրահներ ու գրասենյակներ ստեղծելու համար

ФЕДА ЦЕНТР БИЗНЕСА И ВЫСТАВОК
Экономический Форум по Развитию Армении (ФЕДА) некоммерческая, негосударственная организация, целью которой является развитие экономических связей между Арменией и европейскими странами, а также поддержка армянских предпринимателей со всего мира.
Наши цели:
- Создание надежного центра в Европе для предпринимателей из Армении, а так-же армянских предпринимателей из других стран
- Поощрение иностранных инвестиций в Армению и Арцах путем выявления их экономического и интеллектуального потенциала, минимизации инвестиционных рисков предоставляя высококачественные консалтинговые и другие услуги
- Развитие экономики и конкурентоспособности Армении путем способствования экспорту армянских товаров и услуг на европейский рынок
- Обеспечение финансовых инвестиций в привлекательные бизнес-проекты через партнерские банки и другие финансовые институты
ЦЕНТР БИЗНЕСА И ВЫСТАВОК
- ФЕДА располагает современным бизнес центром площадью в 3,800квм, удобно расположенным в нескольких минутах от Международного Аэропорта Женевы, Авиапарка Частных Самолетов, Международных железнодорожных станций Женевы и Бельгара (Франция), Европейского Центра Ядерных Исследований (CERN), и в полтора часах езды от города Лиона
- Центр будет предоставлен предпринимателям из вышеуказанных стран под постоянные и временные офисные и выставочные помещения