ՀՀ ֆինանսների նախարան Արդյունաբերողների և գործարարների միության հետ քննարկել է հարկային քաղաքականության հեռանկարները
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը մարտի 27-ին ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության անդամներին:
Հանդիպման շրջանակներում կողմերը մտքեր են փոխանակել հարկային քաղաքականության հեռանկարների և առանձին ուղղությունների շուրջ, ինչպես նաև քննարկել ոլորտային մի շարք խնդիրներ:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից իրականացվող քաղաքականությունների մասին հետադարձ կապի ամրապնդման, ինչպես նաև պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության արդյունավետության բարձրացման նպատակով կողմերը պայմանավորվել են ապահովել նման հանդիպումների շարունակական բնույթը:

Глава Минфина и СППА РА обсудили вопрос повышения эффективности сотрудничества государство-частный сектор
Министр финансов Армении Ваге Ованнисян 27 марта принял членов Союза промышленников и предпринимателей Армении.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями вокруг перспектив и отдельных направлений налоговой политики, а также обсудили ряд отраслевых вопросов.
С целью усиления обратной связи в рамках политики, реализуемой Минфином, а также повышения эффективности сотрудничества государство-частный сектор стороны договорились обеспечить постоянный характер подобных встреч.