Հայկական ժամացույցները հիմնականում արտահանվում են ԱՄՆ
Հայաստանում 5 ընկերություններ զբաղվում են ժամացույցի արտադրությամբ, դրանցում զբաղված է 113 մարդ: Այդ մասին նշված է ժամագործության զարգացման ծրագրում, որը 2013 թ. հուլիսի վերջերին հաստատվել է ՀՀ վարչապետին կից արդյունաբերական խորհրդի կողմից:
2011 թ. արտահանվել է մոտ 8 մլն դոլարի ժամացույց (ժամացույցի բաղադրիչ): Ժամացույցների 85%-ը արտահանվել է ԱՄՆ: Հայկական ժամացույցներն արտահանվում են նաեւ Ուզբեկստան (ընդհանուրի 7%), Թուրքմենստան (ընդհանուրի 5%), այլ երկրներ: Բացի այդ՝ Հայաստանը ժամացույցի բաղադրիչներ է արտահանում Շվեյցարիա:
Ժամացույցի հիմնական արտադրողներն են՝ «Երեւանի ոսկերչական գործարան-1 Գնոմոնը», AWI, «Այ-Ջի-Օու-Ար» ընկերությունները, Frank Muller-ի Հայաստանի ներկայացուցչությունը: Հայաստանում արտադրվածները հիմնականում դասվում են թանկարժեք ժամացույցների դասին:
Հայաստանի ժամագործության ոլորտի պիկը եղել է 1980-ականներին, երբ տարեկան արտադրվում էր 4-5 միլիոն հատ ժամացույց: Հիմնական արտադրողներն էին Երեւանի ժամացույցների գործարանը՝ կենցաղային ժամացույցներ եւ Երևանի գեղարվեստական ժամացույցների գործարանը՝ ձեռքի ժամացույցներ (այդ թվում՝ ոսկե): Արտադրված ժամացույցների 98%-ից ավելին կազմել են զարթուցիչները: Ոսկե ժամացույցներ արտադրվել են տարեկան 30-70 հազ. հատ:

Армянские часы в основном экспортируются в США
В Армении выпуском часов занимается 5 компаний, где занято 113 человека. Об этом сообщается в программе развитии часовой промышленности, которая в конце июля 213 г. была утверждена в Совете при премьер-министре Армении.
В 2011 г. было экспортировано часов и их деталей примерно на $8 млн. 85% продукции было экспортировано в США. Армянские часы экспортируются также в Узбекистан и Туркменистан (соответственно 7% и 5% всего объема). Кроме того, Армения экспортирует детали часов в Швейцарию.
Основные производители часов в Армении — «Ереванский ювелирный завод-1 Гномон», AWI, «IGOR», представительство Frank Muller. Армянское производство в основном относится к классу дорогих.
Пика часовой промышленности Армения достигла в 1980-е годы, когда ежегодно в республике выпускалось 4.5 млн штук часов. Основными производителями были Ереванский часовой завод (бытовые часы) и Ереванский завод декоративных часов (наручные, в том числе золотые). Более 98% производства составляли будильники. Золотых часов выпускалось по 30-70 тыс в год.