Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանի ամանորյա ուղերձը
Ամեն տարեմուտ առիթ է հետ նայելու, արժևորելու նախորդ տարին, վերլուծելու արածը, կշռելու չարածն ու դրանց հետևանքները։ 2022-ը ևս հեշտերից չէր․ դարձյալ ունեցանք թշնամական ագրեսիա, անմեղ զոհեր, կորուստներ, աշխարհաքաղաքական լարվածություն, շրջափակում, տնտեսական ու սոցիալական խնդիրներ։ Բայց, ի հեճուկս ամեն ինչի, չկորցրինք մեր տոկունությունը, նետված մարտահրավերները հաղթահարելու վճռականությունը, վաղվա օրվան լավատեսորեն նայելու կարողությունը։
Հայ գործարարությունն էլ իր վրա անմիջականորեն զգաց եղած անբարենպաստ հանգամանքների ազդեցությունը, բախվեց երբեմն անլուծելի թվացող հիմնահարցերի, սակայն իրեն հատուկ համբերությամբ, համառությամբ, ստեղծարարությամբ ու հետևողական աշխատանքով կարողացավ պահպանել տնտեսական կայունությունը, գործերի շարունակականությունը, ստեղծել աշխատատեղեր, աջակցել երկրի ու հանրության առջև ծառացած անվտանգային ու սոցիալական խնդիրների լուծմանը։
Այս առումով գնահատանքի ու հարգանքի են արժանի ինչպես մեր գործարար համայնքը, այնպես էլ բոլոր այն գործավորները, որոնք իրենց արհեստավարժ աշխատանքով իրողություն են դարձրել տնտեսական ամենատարբեր ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։ Հենց ջանքերի համատեղմամբ, միասնականությամբ, նպատակամետ գործերով կկարողանանք հաղթահարել մեզ բաժին հասած մարտահրավերները, ունենալ անվտանգ ու հզոր հայրենիք։
Շնորհավորելով բոլոր գործարարների, աշխատավորության, նրանց ընտանիքների Նոր տարին՝ ցանկանում եմ խաղաղություն, արգասաբեր գործունեություն, բարեկեցություն ու երջանկություն։ Թո՛ղ որ 2023 թվականը հագեցած լինի հաջողություններով, Հույսով, Հավատով և Սիրով։

Новогоднее обращение Арсена Казаряна, президента Союза промышленников и предпринимателей Армении
Каждый новый год – это возможность оглянуться назад, оценить прошедший год, проанализировать сделанное, взвесить недоделанное и его последствия. 2022 год тоже был непростым. опять враждебная агрессия, невинные жертвы, потери, геополитическая напряженность, блокада, экономические и социальные проблемы. Но, несмотря ни на что, мы не потеряли выносливости, решимости преодолевать трудности, способности с оптимизмом смотреть в завтрашний день.
Армянский бизнес также непосредственно ощутил влияние неблагоприятных обстоятельств, столкнулся с порой, казалось бы, неразрешимыми проблемами, но благодаря своему особому терпению, настойчивости, творчеству и последовательной работе смог сохранить экономическую стабильность, непрерывность бизнеса, создать рабочие места, поддержать безопасность и социальную сферу. проблемы, стоящие перед страной и обществом, к решению.
В этой связи признательности и уважения заслуживают как наше деловое сообщество, так и все те чиновники, которые своим профессиональным трудом претворяли в жизнь различные экономические программы и инициативы. Объединив усилия, сплоченность и целеустремленные действия, мы сможем преодолеть обрушившиеся на нас вызовы и иметь безопасную и сильную Родину.
Поздравляя всех предпринимателей, рабочих и их семьи с Новым годом, желаю мира, плодотворной деятельности, благополучия и счастья. Пусть 2023 год будет наполнен успехом, Надеждой, Верой и Любовью