Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀԱԳՄ նախագահության անդամներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը դեկտեմբերի 25-ին ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահության ներկայացուցիչներին: Շնորհավորելով ՀԱԳՄ նախագահ Արսեն Ղազարյանին և նախագահության անդամներին վերընտրվելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել միության հետ նախորդ տարիների ընթացքում ձևավորված կառուցողական երկխոսությունը՝ գործարար համայնքին մտահոգող խնդիրների վերհանման և դրանց արդյունավետ հասցեագրման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել բիզնես միջավայրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, այդ թվում՝ մասնավոր ընկերությունների գործունեության ընթացքում ի հայտ եկող ոլորտային խնդիրների, դրանց կարգավորմանն ուղղված համակարգային լուծումների, ինչպես նաև մասնավոր հատվածի գործունեությանն առնչվող ընթացիկ օրենսդրական նախաձեռնությունների վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ձևավորել 2025թ. աշխատանքային օրակարգը՝ պետություն-մասնավոր փոխգործակցության շարունակականությունն ապահովելու և արձանագրված խնդիրների ուղղությամբ մասնակցային եղանակով արդյունավետ լուծումներ գտնելու նպատակով:

Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan Meets with Members of the UMBA Presidency
On December 25, Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan met with representatives of the presidency of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia. Congratulating UMBA President Arsen Ghazaryan and the presidency members on their re-election, the Deputy Prime Minister highly valued the constructive dialogue established with the Union in recent years, particularly in identifying and addressing issues concerning the business community effectively.
During the meeting, a wide range of issues related to the business environment was discussed, including sector-specific challenges encountered by private companies, systemic solutions aimed at resolving these issues, and current legislative initiatives concerning the activities of the private sector.
An agreement was reached to jointly develop the 2025 work agenda to ensure the continuity of state-private sector cooperation and to find effective, participatory solutions to the identified challenges.