Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀԱԳՄ նախագահության անդամներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը դեկտեմբերի 25-ին ընդունել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահության ներկայացուցիչներին: Շնորհավորելով ՀԱԳՄ նախագահ Արսեն Ղազարյանին և նախագահության անդամներին վերընտրվելու կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը բարձր է գնահատել միության հետ նախորդ տարիների ընթացքում ձևավորված կառուցողական երկխոսությունը՝ գործարար համայնքին մտահոգող խնդիրների վերհանման և դրանց արդյունավետ հասցեագրման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել բիզնես միջավայրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, այդ թվում՝ մասնավոր ընկերությունների գործունեության ընթացքում ի հայտ եկող ոլորտային խնդիրների, դրանց կարգավորմանն ուղղված համակարգային լուծումների, ինչպես նաև մասնավոր հատվածի գործունեությանն առնչվող ընթացիկ օրենսդրական նախաձեռնությունների վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ձևավորել 2025թ. աշխատանքային օրակարգը՝ պետություն-մասնավոր փոխգործակցության շարունակականությունն ապահովելու և արձանագրված խնդիրների ուղղությամբ մասնակցային եղանակով արդյունավետ լուծումներ գտնելու նպատակով:

Вице-премьер-министр Тигран Хачатрян принял членов президиума Союза промышленников и предпринимателей Армении
25 декабря вице-премьер-министр Тигран Хачатрян принял представителей президиума Союза промышленников и предпринимателей Армении.
Поздравив председателя Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсена Казаряна и членов президиума с переизбранием, вице-премьер высоко оценил конструктивный диалог, сложившийся с Союзом в предыдущие годы, с точки зрения поднятия вопросов, волнующие бизнес-сообщество и их эффективное решение.
В ходе встречи состоялся обмен идеями по широкому кругу вопросов, касающихся бизнес-среды, включая отраслевые проблемы, возникающие в ходе деятельности частных компаний, системные решения, направленные на их регулирование, а также текущим законодательным инициативам, связанные с деятельностью частного сектора.
Достигнута договоренность о формировании повестку совместныx работ на 2025 год — в целях обеспечения непрерывности взаимодействия государство-частный сектор и поиска эффективных решений зафиксированных проблем на основе широкого участия.