Կաթնամթերքը ձմռանը կթանկանա. «Բոնիլաթի» սեփականատեր
Ձմռանը կաթը կրկնակի թանկանում է ամռան համեմատ, սակայն այս ձմեռ մթերվող կաթի գինը հասել է ռեկորդային բարձր մակարդակի: Այդ մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Բոնիլաթ» ընկերության սեփականատեր Գարիկ Սարուխանյանը: «Խնդրում ենք, որ 225 դրամով կաթ բերեն»,- ասաց գործարարը, այնինչ նախորդ տարիներին կաթն այս սեզոնին մթերել են առավելագույնը 180 դրամով: Բացի այդ՝ կաթը մթերվում է բավական մեծ տարածաշրջանից, գործարանբը գտնվում է Թալինում, իսկ կաթը հավաքվում է ընդհուպ մինչեւ Մարալիկի կամ Սպիտակի ֆերմաներից:
Այլ ընկերություններ որպես այլընտրանք օգտագործում են ամառը փոշիացրած կաթը, սակայն Գ. Սարուխանյանը պնդեց, որ բացարձակապես թարմ կաթ են օգտագործում, որին ոչ մի հավելանյութ չեն խառնում՝ ոչ սոդա, ոչ կոկոսի յուղ: «Բացի անարատ կաթից ու մերանից ոչ մի ուրիշ բան չենք օգտագործում: Մեկ միլիարդ դրամով երաշխավորում եմ»,- ասաց Գ. Սարուխանյանը:

Продукция армянской молочной фабрики «Бонилат» подорожает
По сравнению с летом, зимой молоко вдвойне дорожает, однако этой зимой цена заготавливаемого молока достигла рекордно высокого уровня. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил владелец компании «Бонилат» Гарик Саруханян.
«Молоко завозится по цене 225 драмов»,- отметил бизнесмен, в то время как в течение предыдущих лет молоко в этом сезоне загатавливали по максимальной цене в 180 драмов. Кроме того, как сообщил Г. Саруханян, молоко заготавливается с достаточно большого региона, фабрика находится в Талине, а молоко завозится даже с ферм Маралика и Спитака.
Г. Саруханян подчеркнул, что они используют исключительно свежее молоко, не смешивая с ним никакой примеси: ни соды, ни кокосового масла.